Yılbaşı Sofrasının Vazgeçilmez 7 Kuru Yemişi

04 Ocak 2022
Yılbaşı Sofrasının Vazgeçilmez 7 Kuru Yemişi

Yılbaşı gecelerinin en sevilen atıştırmalığı ve ikramları kuruyemiş çeşitlerinden oluşur. Her yaştan tüketici için hem faydalı hem de lezzetli ikramlar oluşturan çerezler ve kuru yemişler, farklı içecekler ile birlikte tüketilir. Hem sıcak içecekler ile birlikte hem de soğuk içeceklerin yanında aranılan kuru yemişler arasında olmazsa olmaz çeşitli türler bulunur.

Yılbaşı tabağı hazırlanırken bu eğlenceli gecenin keyfine lezzet katmak için Antep fıstığı, fındık, badem, kaju gibi yemişler ile birlikte kabuklu kuru yemiş çeşitleri de tercih edilir. Ay çekirdeği ve kabak çekirdeği ise yılbaşı tabaklarının vazgeçilmezleri arasındadır.

Yer Fıstığı

Yer fıstığı, eşsiz lezzetiile yılbaşı kuru yemiş tabaklarının vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle soğuk içecekler ile sıkça tüketilen yer fıstığı, yoğun tadı ile dikkat çeker. Tuzlu kabuklu yer fıstığı, sevilen seçenekler arasında yer alırken kavrulmuş ve kabuksuz gibi fıstık türleri de kuru yemiş tabakalarına eşsiz bir lezzet katar. Yoğun tadı ve kokusu ile sıkılmadan tüketilen yer fıstığı, kuru yemiş sunumlarının vazgeçilmezleri arasındadır. Hem sıcak hem de soğuk içeceklerle uyumlu olarak tüketilen bu yiyecek, yüksek besin değeri ile yılbaşı gecesi faydalı atıştırmalıklar tüketmek isteyen kişiler için ideal seçimler arasındadır.

Antep Fıstığı

İştah açan rengi ve benzersiz lezzeti ile Antep fıstığı, kuru yemiş sunumlarının arasında dikkat çeker. Kabuklu yemişlerden şüphesiz en sevilen seçeneklerden birini oluşturan Antep fıstığı yılbaşı gecesi için hazırlanan diğer tariflerde de kullanılır. Tatlılar ve yemeklerde eşsiz tadı ile dikkat çeken Antep fıstığı, atıştırmalık yemiş sunumları için de vazgeçilmezdir. Her yaştan bireyin zevkle tükettiği bu kuru yemiş, yılbaşı gecesinin olmazsa olmazlarındandır.

Fındık

Yılbaşı gecesi için hem lezzetli hem de faydalı ikramlar hazırlamak isteyenler için fındık ideal seçenekler arasındadır. Yüksek besin değerinin yanı sıra benzersiz tadı ile de sunumların baş köşesinde yer alan bu yiyecek; kabuklu, tuzlu, çiğ ve kavrulmuş olarak tüketilebilir. Yılbaşı gecesine özel ikramlar hazırlamak oldukça kolaydır. Ayrıca çeşitli tatlılara da lezzet katması için kullanılabilen bu yemişlerle yeni yıla en lezzetli seçeneklerle girmek mümkündür.

Badem

Badem, yılbaşı tabakları içinde en dikkat çeken lezzetler arasında yer alır. Karışık kuru yemiş sunumu hazırlanırken mutlaka kullanılan badem, ayrıca tatlılarda ve pilavlarda da sıkça tercih edilir. Sunumlarında daha da özel bir tat yakalamak isteyenler ise buzlu badem ikramları hazırlayarak kendileri ve misafirleri için ilgi çekici seçenekler oluşturabilir.  Her hali ile çok sevilen bu kuru yemiş, yılbaşı hazırlıklarında ilk akla gelen seçenekler arasında yer alır.

Kaju

Tropikal kuru yemiş denince ilk akla gelen seçenekler arasında bulunan kaju, yılbaşı ikramları seçeneklerinde en sevilenler arasında yer alır. Kaju kendine has dokusu ve faydalı yağlarca zengin tadı ile hemen her ikram tabağında yer alır. Özellikle sıcak içecekler ile birlikte ikram edilen kaju, gazlı içecekler ve taze meyvelerle birlikte yılbaşı için lezzetli seçenekler oluşturur. Salep, sıcak çikolata ya da çeşitli kış çayları ile birlikte ikram edilen kaju, karışık ikram tabaklarında da aranan lezzetlerdendir.

Ay Çekirdeği

Yılbaşı gecesi denince ilk akla gelen ikramlar arasında şüphesiz ay çekirdeği yer alır. Gece boyunca sohbetlere, izlenen programlara ve etkinliklere eşlik eden ay çekirdeği, tuzlu ya da tuzsuz olarak ikram edilebilir. Damak zevkine uygun kavrulma dereceleri bulunan bu ürünlere ikramlarda yer verilerek gece boyu eğlence ikiye katlanır.

Leblebi

Leblebi, birbirinden farklı seçenekler ile ikramlar arasında bağımlılık yaratan bir seçenek oluşturur. Kavrulmuş, baharatlı ve beyaz gibi türleri ile leblebi, sunum tabaklarına renk katar. Hem sıcak hem de soğuk içeceklerin yanında servise uygun olan leblebi çeşitleri, eğlence aranan tüm yılbaşı gecelerinin sevilen kuru yemiş ikramlarındadır.

Siz de yepyeni bir yılın başlangıcı olan bu özel gecede kendiniz ve sevdikleriniz için özel ikramlar hazırlamak, hem sağlıklı hem de lezzetli sunumlar ile yılbaşı gecesini özel kılmak istiyorsanız Meraklılar kalitesine güvenebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.