Hakkımızda
kuruyemis-banner.webp (311 KB)

Hikayemiz 1957 senesinde Beşiktaş Çarşısı’nda ilk perakende dükkânımızın açılmasıyla başlar. Dükkân içinde imalat yapılması, ürünlerin her daim taze ve ustalıkla kavrulması, açılışı takip eden yıllarda Meraklılar Kuruyemiş’in İstanbul’da bir marka haline gelmesini sağlamıştır. 1982 yılına dek şehrin en önde gelen semtlerinde şubelerimiz aynı üretim prensibi ile hizmet vermiştir.

Şirketimizde ikinci kuşağın atılımı ile Eminönü Mısır Çarşısı’ndaki ilk toptan dükkanımızın açılışı (1982) bu taze ve kaliteli ürünlerin İstanbul’daki diğer perakende kuruyemişçilere ulaşmasını sağlamıştır. Rami Kuru Gıda Toptancıları Sitesi’nin faaliyete geçmesi neticesinde toptan satış merkezlerimiz Rami' ye taşınmış ve Marmarabirlik Zeytinleri İstanbul Baş Bayiliği’nin alınması ile geniş bir dağıtım ağı kurulmuştur.

Meraklılar Kuruyemiş bugün üçüncü kuşağın işe entegre olduğu, kendi içinde farklı departmanları ile kuruyemişin kullanıldığı pek çok farklı alt sektöre hizmet veren bir üretim firmasıdır. Geleneksel Kanalda kuruyemişçiler ve aktar-baharatçılar, Ev Dışı Tüketimde pek çok gıda üretim firmaları, HO-RE-CA kanalında İstanbul’un en seçkin mekanları, beş yıldızlı otelleri ve Marketler altında da en lüks Şarküteri ve Gurme Süpermarketlere ürünlerimizi ulaştırmaktayız.

Kavrulmuş ürünlerin tamamına yakınını kendimiz kavuruyor, yaş ve doğal olarak adlandırılan diğer ürünlerde de hem yüksek kalite hem de geniş çeşitte hizmet veriyor oluşumuz bizi sektörde çok farklı kılıyor.

Kurucularımızın çizdiği yolda işin mutfağını asla terk etmeyerek, bu ülkenin ürünlerine ve insanına olan sonsuz güvenimiz ve bağlılığımız ile işimizi en iyi şekilde icra etme gayretindeyiz. Kuruyemişi sadece alınıp satılan bir ürün gamından öte, lezzet katabildiğimiz bir değer olarak görüyoruz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.